Особа з інвалідністю на посаді вантажника: чи правомірно

20 січня 2021
4133
Середній бал: 5 із 5

Щоб встановити, чи може працівник з інвалідністю працювати на посаді вантажника, слід звернутися до МСЕК, яка встановила інвалідність та винесла трудові рекомендації

Особа з інвалідністю на посаді вантажника: чи правомірно

Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закону України “Про охорону праці”).

Як прийняти на роботу особу з інвалідністю

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці (ст. 172 КЗпП).

Роботодавець нестиме відповідльність, якщо не буде виконувати рекомендації МСЕК і це призведе до погіршення стану здоров’я працівника з інвалідністю.

Особа з інвалідністю на посаді вантажника: чи правомірно
Ірина Житковакерівник групи експертів MCFR Кадри
Звіт про працевлаштування осіб з інвалідністю у 2021-му подаємо за новою формою № 10-ПОІ. У ній на 24 показники більше, ніж було у старій формі звіту. За інструкцією від експерта заповните звіт удвічі швидше та без арифметичних помилок

Відповідно до п.п. 8 п. 11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, міські, міжрайонні, районні комісії аналізують разом із ЛПЗ, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами умови праці з метою виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров’я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та осіб з інвалідністю.

За матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області

logo