«Вручення повістки — це не «квиток в АТО», - Міноборони про шосту хвилю мобілізації

19 червня 2015
156
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Відповідно до Указу Президента України з 19 червня 2015 року починається шоста хвиля мобілізації. Що потрібно знати громадянам, які отримали повістки?

Відповідно до Указу Президента України з 19 червня 2015 року починається шоста хвиля мобілізації. Що потрібно знати громадянам, які отримали повістки?

Відповідно до Указу Президента України з 19 червня 2015 року починається шоста черга мобілізації. Як і раніше, особливим попитом користуватимуться спеціалісти для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери тощо. Причому планується, що до шостої хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служив.

Завдання цієї черги мобілізації — забезпечення повної ротації військовослужбовців, призваних в ході третьої хвилі мобілізації, та підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності.

Усі військовозобов’язані призиваються до навчальних установ, де протягом визначеного часу пройдуть підготовку за фахом, лише після цього будуть направлені до військових частин, звідки після бойового злагодження вирушать до зони АТО.

Під час проведення шостої хвилі мобілізації буде враховано досвід попередніх черг мобілізації. Так, у Генеральному штабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників. Нині завершується доопрацювання законодавчої бази — підготовка проекту відповідного закону. Для створення реєстру використовуватимуться дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України. Це дасть можливість реально оцінити обсяги мобілізаційних ресурсів країни. Таким чином на 90% виключиться можливість для ухилення від служби. Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації.

Вручення повістки — це не «квиток в АТО»...

Як повідомляє прес-служба Генерального штабу Збройних Сил України, вручення повістки - це не 100% призов на службу. Повістка вручається передусім для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості його використання у війську відповідно до його військової або цивільної спеціальності. Лише після цього можливе проходження військово-лікарської комісії. За її результатами приймається рішення: призивати військовозобов’язаного на військову службу чи ні. З’явившись до військкомату, необхідно заявити про обставини, які дають право на відстрочку, і надати відповідні документи. У кожному військкоматі чергують представники МВС та прокуратури, до яких можна звертатись, якщо є підстави вважати, що працівники РВК діють не за законом.

Увага! Обсяги і кількісний склад мобілізації не підлягають оприлюдненню як складова мобілізаційного плану.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.ua

logo