Новий порядок визнання в Україні іноземних документів про освіту

18 червня 2015
356
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Затверджено новий порядок визнання в Україні документів про середню, середню професійну, професійну, вищу освіту, виданих навчальними закладами інших держав

Затверджено новий порядок визнання в Україні документів про середню, середню професійну, професійну, вищу освіту, виданих навчальними закладами інших держав.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05.05.2015 № 504, зареєстрованим в Мін’юсті України 27.05.2015 за № 614/27059, затверджено питання визнання в Україні іноземних документів про освіту (далі — Порядок).

Порядком встановлено процедуру визнання в Україні здобуту в іноземних навчальних закладах освіту та/або пройдених періодів навчання з метою забезпечення права громадян, які здобули освіту або пройшли певний період навчання у навчальних закладах інших держав, на продовження навчання та/або працевлаштування, провадження професійної діяльності відповідно до законодавства України.

Процедура визнання в Україні документів про освіту здійснюється:
- вищим навчальним закладом — з метою зарахування власника документа про освіту на навчання до цього вищого навчального закладу. Рішенням вищого навчального закладу про визнання підтверджується право власника документа про освіту на навчання у цьому вищому навчальному закладі, про що видається свідоцтво про визнання іноземного документа про освіту;
- Міністерством освіти і науки України — з метою продовження навчання та/або працевлаштування власником документа про освіту на території України.

Для здійснення процедури визнання вищий навчальний заклад утворює комісію з визнання іноземних документів про освіту, яка діє на підставі положення про неї, або покладає ці функції на комісію з визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти та наукових ступенів.

Не потребують визнання:
- документи про освіту громадян колишнього СРСР, видані до 15.05.1992;
- документи за підсумками навчання до початку 1992/1993 навчального року в освітніх установах держав колишнього СРСР.

Підготувала Ірина Житкова,

головний редактор порталу kadrovik01.com.ua, головний експерт «МЦФЕР: Кадри»

logo