• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Збереження середнього заробітку у разі переведення потерпілого від нещасного випадку на легшу роботу, — роз’яснення ФСС з НВП

Збереження середнього заробітку у разі переведення потерпілого від нещасного випадку на легшу роботу, — роз’яснення ФСС з НВП

17 червня 2015 125
ФСС від НВП надав роз’яснення стосовно збереження середньомісячного заробітку за працівником, потерпілим від професійного захворювання зі стійкою втратою працездатності, в разі переведення його за власним бажанням на іншу роботу з одночасним встановленням неповного робочого дня

ФСС від НВП надав роз’яснення стосовно збереження середньомісячного заробітку за працівником, потерпілим від професійного захворювання зі стійкою втратою працездатності, в разі переведення його за власним бажанням на іншу роботу з одночасним встановленням неповного робочого дня.

Стаття 31 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі — Закон № 1105) передбачає переведення потерпілого на легшу роботу зі збереженням середньомісячного заробітку при наявності таких умов:

- необхідність переведення потерпілого на легшу роботу, її тривалість та характер встановлено ЛКК або МСЕК ;
- роботодавець надає рекомендовану МСЕК (ЛКК) роботу за згодою потерпілого та за наявності відповідних вакансій ;
- переведення є тимчасовим на строк, визначений ЛКК, або до встановлення стійкої втрати працездатності.

Аналогічний порядок переведення працівника на легшу роботу встановлений статтею 6 Закону України від 14.10.1992 № 2694-XII «Про охорону праці».

Таким чином, за умови встановлення у потерпілого стійкої втрати працездатності, норми статті 31 Закону № 1105 не застосовуються.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань провадить страхову виплату в розмірі середньомісячного заробітку потерпілого тільки у випадках, передбачених статтею 31 Закону № 1105 та в разі незабезпечення потерпілого відповідною роботою.

Згідно за статтею 12 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний організувати працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій та створювати для них відповідні умови праці.

Якщо ж потерпілий був переведений на іншу роботу з неповним робочим днем (за його ж особистою заявою), як передбачено положеннями статті 56 КЗпП України, оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованого часу. Неповний робочий час може встановлюватись на визначений термін або без обмеження терміном.

Таким чином, якщо МСЕК не встановила необхідність переведення потерпілого на іншу роботу та за відсутності умов, які дають право на скорочений робочий час, підстави для виплати середньомісячної заробітної плати при неповному робочому часі відсутні.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.uaПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×