ФСС виплатив 630,6 млн гривень особам, що знаходилися на лікарняному по догляду за хворим членом сім’ї

3 березня 2021
3719
Середній бал: 5 із 5

Дані від ФСС щодо компенсації втраченого часу під час догляду за хворими членами родини

Фонд виплатив 630,6 млн гривень особам, що знаходилися на лікарняному по догляду за хворим членом сім’ї

Упродовж 2020 року 190,5 тисячі застрахованих осіб знаходились на лікарняному по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі за хворими дітьми до 14 років. ФССУ компенсував їм втрачений за весь період здійснення догляду заробіток на загальну суму 630,6 млн гривень.

Як оплатять лікарняні у період карантину

Загалом працюючі українці провели на лікарняних у зв’язку із потребою догляду за хворими родичами понад 2 мільйони оплачених за кошти ФСС днів. Здебільшого догляд здійснювався за хворими дітьми.

Фінансування такої допомоги здійснюється ФСС, починаючи з першого дня і за весь час непрацездатності. Середньоденний розмір виплати склав за підсумками минулого року 308,49 гривні, що на 18,7% більше, ніж у 2019 році.

Листок непрацездатності: від отримання до оплати

Надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. В разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин – не більш ніж за сім календарних днів.

Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та складає:

  • від 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 років)
  • до 100% (якщо стаж – понад 8 років)

За матеріалами ФСС

logo