Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Інформація про виплати з державного чи місцевого бюджету не є конфіденційною, не може бути обмежена в доступі і підлягає наданню на запит

  • 16 червня 2015
  • 135

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від обласних державних адміністрацій у роз’ясненні «Щодо статусу інформації про заробітну плату та інші виплати працівникам державних органів або органів місцевого самоврядування» від 04.03.2015 повідомив, що інформація про виплати (в т. ч. про заробітну плату, премії, матеріальну допомогу) з державного чи місцевого бюджету працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування не є конфіденційною , не може бути обмежена в доступі і підлягає наданню на запит

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від обласних державних адміністрацій у роз’ясненні «Щодо статусу інформації про заробітну плату та інші виплати працівникам державних органів або органів місцевого самоврядування» від 04.03.2015 повідомив, що інформація про виплати (в т. ч. про заробітну плату, премії, матеріальну допомогу) з державного чи місцевого бюджету працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування не є конфіденційною , не може бути обмежена в доступі і підлягає наданню на запит.

Публічний характер органів — суб’єктів владних повноважень, їх посадових осіб вимагає оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримку її авторитету у суспільстві. Тож, нормативними актами передбачено кілька положень щодо відкритості та доступності інформації про виплати з держбюджету.

Інформація про заробітну плату та інші виплати працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування — інформація про фізичну особу. Конституційний суд України рішенням від 20.01.2012 встановив, що перебування особи на посаді, пов’язаній зі здійсненням функцій держави або органів місцевого самоврядування, передбачає не тільки гарантії захисту прав цієї особи, а й додаткові правові обтяження.

Розпорядження бюджетними коштами передбачає здійснення витрат з державного чи місцевого бюджету. Заробітна плата та інші виплати (премії, матеріальна допомога тощо) посадовим та службовим особам — витрати з бюджету. Тому не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у т. ч. до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно (ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі — Закон № 2939). Зокрема, положенням статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI визначено, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, а також не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону № 2939. Відповідно до статті 16 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI інформація про розміри, види оплати праці та будь-яких інших виплат з бюджету особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.  

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю