Експерт роз’яснив, як організувати роботу батьків, яким нема з ким залишити дітей через передчасні канікули в школах

17 березня 2021
7953
Середній бал: 5 із 5

Організуйте дистанційну роботу, а якщо канікули дітей заважають працювати вдома — оформіть «карантинну» відпустку працівникам із дітьми

Експерт роз’яснив, як організувати роботу батьків, яким нема з ким залишити дітей через передчасні канікули в школах

МОН і МОЗ  рекомендують посилити карантинні заходи в закладах освіти, запроваджувати додаткові обмеження при «жовтому» та «помаранчевому» рівні епіднебезпеки у населеному пункті, зокрема —  переводити на дистанційне навчання учнів 5-11, заклади професійної, фахової  передвищої та вищої освіти. За потреби канікули в школах можуть продовжувати. 

Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

Карантинні обмеження для закладів освіти визначає постанова КМУ від 17.02.2021 № 104

Заборонено: 

  • відвідувати заклади освіти учням, якщо на самоізоляції через контакт із хворим на COVID-19 перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу; 
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю учнів з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів). 

У регіонах  з «червоним» рівнем епіднебезпеки дітям дозволено відвідувати садочки, 1-4 клас початкової школи та спецзаклади освіти.

Як організувати роботу підприємства під час карантину

Через загрозливу ситуацію із захворюваністю на коронавірус у Києві весняні канікули для учнів старших класів починаються на два дні раніше — з четверга, 18 березня. Садочки та початкова школа поки працюватимуть у звичному режимі. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час термінового онлайн-брифінгу 16 березня 2021 року. 

Тож, якщо працівникам нема з ким залишити дітей вдома через передчасні канікули —  організуйте їх роботу дистанційно чи дозвольте працювати на робочому місці неповний робочий час. Працівник не матиме змоги працювати — надайте відпустку без збереження зарплати на період карантину. 

Настанови від експертів MCFR: Кадри дозволять оперативно організувати роботу працівників. 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри

logo