Підприємству загрожує штраф у сумі понад 1,2 млн грн за 21 неоформленого працівника

24 березня 2021
1820
Середній бал: 5 із 5

Держпраці перевірила підприємство з підвищеним рівнем небезпеки роботи та виявила неоформлених вантажників

Держпраці перевірила підприємство з підвищеним рівнем небезпеки роботи та виявила 21 неоформленого працівника

Управління Держпраці у Сумській області у березні 2021 року перевірила ТОВ, що здійснює господарську діяльність на території міста Ромни Сумської області. 

У ході перевірки інспектором праці зафіксовано факт виконання робіт по вивантаженню щебеню з вантажних залізничних вагонів особами без укладання трудових договорів

Як проходять перевірки з праці під час карантину

Під час перевірки вантажної дільниці проведено заміри висоти, на якій працюють при вивантаженні вагонів працівники: висота від землі до нижнього люку вагона становить 2,75-2,95 метри. Слід звернути увагу, що роботи, які виконуються на висоті понад 1,3 метра згідно Постанови від 26 жовтня 2011 року № 1107 в редакції від 3 лютого 2021 р. № 77 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» віднесені до робіт підвищеної небезпеки. 

Чи можна залучати фізичних осіб до виконання робіт підвищеної небезпеки за договором ЦПХ

Згідно ст. 21 Закону «Про охорону праці», роботодавець повинен одержати дозвіл або надати декларацію на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно статті 1 Закону «Про охорону праці» роботодавець – це власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю. Працівник – це особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом). Таким чином, залучення осіб до робіт підвищеної небезпеки, у тому числі роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, можливе лише на підставі трудового договору.

Однак, жодних документів, що підтверджують належне оформлення трудових відносин між Товариством та працівниками, що виконували роботи, не надано.

Таким чином, інспектори документально підтвердили факт допущення до виконання робіт 21 працівника без оформлення трудового договору, чим виявили порушення вимоги частини 3 статті 24 КЗпП.

За результатами перевірки інспектор склав акт та виніс припис про усунення порушень законодавства про працю. Матеріали перевірки в рамках кримінального провадження направлені до поліції. Оскільки суб’єкт господарювання перебуває на загальній системі оподаткування підприємству загрожує штраф у сумі 1 260 000 грн. 

Нагадуємо, що до юридичних та фізичних-осіб підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та які допустили порушення в частині оформлення трудових відносин при використанні найманої праці, застосовується штраф у десятикратному розмірі МЗП, що на сьогодні становить 60 000 грн за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. 

Безвідповідальне ставлення роботодавця до організації праці своїх працівників підтверджує також те, що на даний час відкрите кримінальне провадження за фактом смерті одного з робітників цього підприємства, який помер внаслідок травми, отриманої під час виконання своєї роботи на території залізничної станції.

За матеріалами Управління Держпраці в Сумській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo