Кадровик01

Для віруючих хочуть запровадити альтернативну службу під час часткової мобілізації

  • 12 червня 2015
  • 176

Для осіб, виконання військового обов’язку яких суперечить їх релігійним переконанням, замість проходження військової служби депутати планують запровадити альтернативну (невійськову) службу під час часткової мобілізації

Для осіб, виконання військового обов’язку яких суперечить їх релігійним переконанням, замість проходження військової служби депутати планують запровадити альтернативну (невійськову) службу під час часткової мобілізації.

Наразі не врегульованим залишається питання виконання військового обов’язку під час часткової мобілізації особами, для яких цей обов’язок суперечить релігійним переконанням.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 № 1975-XII альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження права громадян на проходження альтернативної служби із зазначенням строку дії цих обмежень.

Законопроектом, зареєстрованим у Верховній Раді України 05.06.2015 за № 2034а, пропонується внести зміни до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № № 3543-XI, зокрема, для осіб, виконання військового обов’язку яких суперечить їх релігійним переконанням, запровадити альтернативну (невійськову) служба під час часткової мобілізації.

Передбачається, що альтернативну службу громадяни проходитимуть на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України. Види діяльності, якими можуть займатися громадяни, які проходять альтернативну службу, визначаються Кабінетом Міністрів України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження права громадян на проходження альтернативної (невійськової) служби із зазначенням строку дії цих обмежень.
Розглядати заяви та приймати рішення з питань мобілізації громадян України, виконання військового обов’язку яких суперечить їх релігійним переконанням, будуть місцеві органи виконавчої влади.

Підготувала Ірина Житкова,

головний редактор порталу kadrovik01.com.ua, головний експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон