Цифровий паспорт у смартфоні повністю замінить звичайний

31 березня 2021
2319
Середній бал: 5 із 5

З 23 серпня біометричний паспорт та ID-картка у застосунку «Дія» стануть повним аналогом паперового та пластикового паспорта

Цифровий паспорт у смартфоні повністю замінить звичайний

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон можна буде використовувати у будь-якій життєвій ситуації, де потрібен паспорт. 

ВР на засіданні 30 березня 2021 року прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»  (законопроект від 10.11.2020 № 4355, далі — Закон). 

Чи можна приймати на роботу на підставі е-паспорта, який працівник показав у смартфоні

Законом приведено термінологію Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність до Закону України «Про електронні довірчі послуги». 

У відповідності до Прикінцевих положень Закон почне діяти з 23 серпня 2021 року.  

КМУ має затвердити нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність, забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом протягом трьох місяців з дня, коли Закон опублікують. 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри

За матеріалами ВР 

logo