СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

В яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

  • 10 червня 2015
  • 241

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) та статті 97 Кодексу законів про працю України підприємства госпрозрахункової сфери самостійно в колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників.

У випадку застосування відрядної форми оплати праці за відрядними розцінками, розмір основної заробітної плати залежить від обсягу виконуваної роботи. Норми праці мають бути технічно та економічно обгрунтованими.

Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону про оплату праці).

Статтею 3 Закону про оплату праці встановлено, що оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) не може бути меншою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

Однак розмір заробітної плати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір заробітної плати відповідно до абзацу 2 статті 21 про оплату праці у разі:

  • невиконання норм виробітку,
  • виготовлення продукції, що виявилася браком,
  • з інших, передбачених законодавством причин, які мали місце з вини працівника.

Тож, якщо працівник не виконав місячної норми праці, то оплата його праці здійснюється пропорційно відпрацьованій нормі праці або залежно від виробітку і може бути меншою за мінімальну заробітну плату.  

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю