Роботодавець, ФСС та ліквідатор — «бермудський трикутник» оплати лікарняних. Але вихід є…

4 квітня 2016 218
«Ніщо не вічне під цим місяцем». Саме ці слова Шекспіра спадають на думку, якщо справа стосується реорганізації (ліквідації) підприємства. Однак кожен роботодавець має дбати про доброчесне виконання своїх обов’язків, навіть коли його зірка згасає. Тож хто оплатить тимчасову непрацездатність працівника, якщо страховий випадок настав до реорганізації або ліквідації підприємства: роботодавець, Фонд соціального страхування чи ліквідатор?

«Ніщо не вічне під цим місяцем». Саме ці слова Шекспіра спадають на думку, якщо справа стосується реорганізації (ліквідації) підприємства. Однак кожен роботодавець має дбати про доброчесне виконання своїх обов’язків, навіть коли його зірка згасає. Тож хто оплатить тимчасову непрацездатність працівника, якщо страховий випадок настав до реорганізації або ліквідації підприємства: роботодавець, Фонд соціального страхування чи ліквідатор?

Кадровики, обізнані з існуванням Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105), знають, що працівник (у термінології Закону № 1105 — застрахована особа) має право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, які призначаються і надаються за основним місцем роботи.

При цьому допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах надається як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом (ст. 30 Закону № 1105).

Якщо за даними ЄДРПОУ підприємство перебуває на етапі ліквідації або реорганізації, то матеріальне забезпечення за соціальним страхуванням виплачує правонаступник. Якщо ж правонаступника немає, то виплату має провести робочий орган ФСС за місцем обліку ліквідованого підприємства як страхувальника. Ліквідатор зобов’язаний звернутися до робочого органу ФСС, щоб отримати фінансування за страховими випадками, що настали до реорганізації або ліквідації.

Навіть якщо державні виконавці наклали арешт на кошти підприємства, аби задовольнити вимоги кредиторів, страхові кошти, що мають спрямовуватися на оплату «лікарняних», — у безпеці.

Адже згідно зі статтею 34 Закону № 1105 накладення арешту державними виконавцями на страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, неможливо. Тож підприємство може використати страхові кошти тільки для надання матеріального забезпечення і соціальних послуг працівникам — застрахованим особам. Окрім того, ці кошти не можна використати для погашення кредитів чи стягнень за виконавчими документами.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення