-

Виплачуйте розрахунок вчасно, щоб не довелося виплатити середній заробіток за весь період затримки розрахунку

9 квітня 2021
3682
Середній бал: 5 із 5

Приводом для перевірки Держпраці стало звернення жінки, з якою роботодавець не провів належним чином розрахунок

Виплачуйте розрахунок вчасно, щоб не довелося виплатити середній заробіток за весь період затримки розрахунку

На час проведення заходу контролю інспектори праці встановили, що розрахункові кошти заявниці виплачені, однак із двотижневою затримкою та виявили, що жінці не виплачена компенсація за невчасно проведений розрахунок, яка їй належалась відповідно до ст. 117 КЗпП.

Розрахунок при звільненні у найближчу зарплату: правомірно?

Роботодавцю роз’яснено чинні вимоги законодавства про працю та зобов’язано усунути порушення прав та соціальних гарантій заявниці.

Роботодавець виконав вимогу припису та виплатив середній заробіток за весь час затримки звільненій працівниці.

Відповідно до ст.116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у зазначені строки, при відсутності спору про їх розмір, відповідно до вимог ст. 117 КЗпП підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день проведення фактичного розрахунку.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області

logo