Нова форма звіту 4-ПН про заплановане масове вивільнення працівників: наказ Мінекономіки

12 квітня 2021
4379
Середній бал: 5 із 5

Звіт № 4-ПН зможете подати в електронному вигляді

Нова форма звіту 4-ПН про заплановане масове вивільнення працівників: наказ Мінекономіки

На виконання вимог статті 48, пункту 4 частини 3 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI Мінекономіки затвердило форму звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці» (далі — форма звітності № 4-ПН) та Порядок її подання наказом від 18.03.2021 № 563 (далі — Наказ № 563).

Як провести скорочення штату 

Наказ № 563 зареєстрований в Мінюсті 05.04.2021 за № 445/36067 та почне діяти з дня, коли його офіційно опублікують. 

Відповідно, з цієї ж дати втратить чинність Форма звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядок її подання, затверджені наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 317, які діють зараз.

Як звітувати про заплановане масове вивільнення за формою № 4-ПН

Форму звітності № 4-ПН заповнюватимуть підприємства, установи та організації в разі запланованого масового вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання. 

Інформацію подаватимуть не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення та не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення в разі звільнення держслужбовців відповідно до п. 1 та 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» до міських, районних і міськрайонних центрів зайнятості та філій регіональних центрів зайнятості. 

У разі, якщо останній день строку припаде на вихідний, святковий або інший неробочий день, звіт можна буде подати у перший після нього робочий день. 

Форму звітності № 4-ПН подаватимуть: 

  • в електронному вигляді з накладенням кваліфікованого електронного підпису; 
  • у паперовому вигляді — засвідчену підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації. 

Докладно про новий звіт та готовий зразок заповненої форми звітності № 4-ПН — читайте у травневому номері Кадровик-01! 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo