Президент підписав закон про зміни у військовому обліку та призов резервістів у особливий період

21 квітня 2021
2053
Середній бал: 5 із 5

Є мінімум 10 змін, які вплинуть на роботу кадровика

Президент підписав закон про зміни у військовому обліку та призов резервістів у особливий період

Коли війська агресора стоять на кордоні — військові частини зможуть оперативно доукомплектувати резервістами без оголошення мобілізації. 

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» від 30.03.2021 №1357-ІХ (законопроект від 28.05.2020 № 3553, далі — Закон № 1357). 

Закон № 1357 реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління. На базі діючих військкоматів створять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки призовників, військовозобов’язаних та резервістів. 

Закон № 1357 вносить зміни до КЗпП, КпАП та ще 38 законів України, зокрема: 

  • удосконалює військовий облік призовників та військовозобов’язаних, запроваджує новий вид обліку — військовий облік резервістів; 
  • забезпечує роботу Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів; 
  • запроваджує новий вид служби – військову служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період та трудові гарантії для осіб, які проходитимуть таку службу.

Закон № 1357 також збільшує розмір штрафів за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу, умисне зіпсуття чи втрату з необережності військово-облікових документів. 

За що військкомат оштрафує роботодавця

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період передбачена кримінальна відповідальність. 

Закон № 1357 почне діяти з дня, наступного за тим, коли його опублікують.  

Аналітичні консультації про те, як вести військовий облік за новими правилами та зразки документів знайдете в системі Експертус:Кадри та журналі Кадровик-01. Слідкуйте за нашими розсилками електронною поштою — ми опублікуємо докладні роз’яснення  від Генштабу, як тільки закон почне діяти. 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри

За матеріалами ОП

logo