Нова підстава звільнення з військової служби військовослужбовця-контрактника: за згодою сторін

4 квітня 2016
9056
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Народні депутати України (Білецький А.Є. та Петренко О.М.) запропонували спосіб «відсіювання» з військової служби недостатньо мотивованих кадрів, запровадивши таку підставу звільнення з військової служби за контрактом як звільнення за згодою сторін

Народні депутати України (Білецький А.Є. та Петренко О.М.) запропонували спосіб «відсіювання» з військової служби недостатньо мотивованих кадрів,  запровадивши таку підставу звільнення з військової служби за контрактом як звільнення за згодою сторін.

Проект Закону України «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо розширення переліку підстав розірвання контракту про проходження військової служби)  (№ 4304) пропонує  частину шосту статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, (визначає підстави звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом) доповнити підпунктом такого змісту: «за згодою сторін — за погодженням із вищим кадровим органом Збройних Сил України чи інших військових формувань».

На думку авторів прийняття законопроекту № 4304:

  • дозволить уникнути саботажу з боку осіб, які не бажають проходити військову службу за контрактом;
  • підвищить загальний бойовий дух військовослужбовців;
  • сприятиме запровадженню професійної армії;
  • в окремих випадках, дозволить звільняти з військової служби за контрактом військовослужбовців, які підписали контракт до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, що, враховуючи неможливість передбачити дату закінчення особливого періоду, дозволить частково зняти соціальне напруження серед таких військовослужбовців.

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

 

Від редакції

У пригоді Вам неодмінно стануть і публікації журналу «Кадровик-01», зокрема:

Гарантії працівникам, які виконують військовий обов’язок у 2014-2016 роках, і сумна доля компенсації середнього заробітку

(Кадровик-01, № 02/2016)

Звільнили працівника, призваного під час мобілізації на строкову службу? Наказ доведеться скасувати

(Кадровик-01, № 07/2015)

Нові зміни до КЗпП: за пораненими зберігатимемо робоче місце і середній заробіток

(Кадровик-01, № 05/2015)

logo