Держпраці розповіла, як потрібно оплачувати заміну вчителя, який тимчасово відсутній

27 квітня 2021
6023
Середній бал: 5 із 5

Заміна протягом більш ніж двох місяців оплачується в повному обсязі

Держпраці розповіла, як потрібно оплачувати заміну вчителя, який тимчасово відсутній

Відповідно до абз. 12 п.64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, яка затверджена Міносвіти від 15.04.1993 №102 (надалі – Інструкція), за години педагогічної роботи, які перевищують встановлену норму, провадиться додаткова оплата у розмірі однієї отримуваної ставки зарплати.

Заява про згоду на заміну тимчасово відсутнього працівника: потрібна чи ні

Під час тимчасового заміщення відсутніх педпрацівників (у зв’язку з хворобою або з інших причин), яке тривало не більше двох місяців, відповідно до п. 73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Керівники навчальних закладів, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів педагогами тієї ж спеціальності, а також забезпечити оплату праці відповідно до п.73 (погодинно), чи п.68 (за тарифікацією) Інструкції про порядок обчислення зарплати працівників освіти залежно від термінів заміни.

В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму зі свого предмету дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми.

Як запровадити погодинну оплату праці

У такому випадку учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а дещо розподілився в часі. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом всього часу, як за період тимчасового заміщення, так і за дні відсутності уроків, коли раніше відсутній учитель проводив свої уроки з пропущеного предмету.

Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачується зарплата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до п.73 Інструкції.

За матеріалами Управління Держпраці в Кіровоградській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Штрафи 2022

logo