Кадровик01

Компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників за 2014 рік можливо все ж таки почнуть виплачувати

  • 28 травня 2015
  • 395

Кошти на виплату компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників спрямовуються підприємствам, установам, організаціям за період, починаючи з січня 2015 року. Водночас Мінсоцполітики спільно з Міністерством фінансів опрацьовують можливість внесення змін до законодавства з метою виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям за період з 18.03.2014 до 31.12.2014, — повідомило 27 травня Міністерство соціальної політики України

Кошти на виплату компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників спрямовуються підприємствам, установам, організаціям за період, починаючи з січня 2015 року.

Водночас Мінсоцполітики спільно з Міністерством фінансів опрацьовують можливість внесення змін до законодавства з метою виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям за період з 18.03.2014 до 31.12.2014, — повідомило 27 травня Міністерство соціальної політики України.

Важливі месседжі роботодавцям спрямувало Міністерство соціальної  політики України в роз’ясненні від 27 травня 2015 року, оприлюдненому на Урядовому порталі. На одне з найбільш нагальних питань весни 2015 року – «Чи компенсують витрати на виплату середнього заробітку тих, хто був мобілізований у 2014 році?» - Міністерство відповіло: «Питання опрацьовується», і це повідомлення дає хоч і фантомну, але надію.

Як відзначає Мінсоцполітики у означеному роз’ясненні, компенсація підприємствам середньої заробітної плати, яка виплачується працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, здійснюється відповідно до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105 (далі — Порядок).

Наразі компенсація виплачується за рахунок коштів, передбачених у Законі України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» за програмою 2501350 «Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Пунктом 3 Порядку визначено, що бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року (далі — компенсація).

Кошти на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям спрямовуються за період, починаючи з січня 2015 року.

У роз’ясненні Мінсоцполітики інформувало, що ним спільно з Міністерством фінансів опрацьовується можливість внесення змін до законодавства з метою виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям за період з 18.03.2014 до 31.12.2014 згідно із Законом України від 20.05.2014 № 1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації».

Не оминули увагою профільні посадовці і питання нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу.

Так, відповідно до пункту 2 статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності. Компенсація із бюджету в межах середнього заробітку працівникам, які призвані на строкову військову службу законодавством не передбачена.

(від редакції: проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» (реєстраційний номер 2079), ухваленому ВР та направленому 25 травня 2015 року на підпис Президенту України, строк збереження середнього заробітку та робочого місця за працівниками, призваними за військову службу у зв’язку з мобілізацією, а також на строкову військову службу в особливий період, збільшено з одного року до 18 місяців).

З-поміж інших питань, на яких наголошується в роз’ясненні, — порядок нарахування та утримання єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно з частиною сьомою статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України. Не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку  працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Водночас зазначаємо, що Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170.

Ірина Іванченко, керівник напряму «МЦФЕР: Кадри», шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та експертно-правової системи «Expertus: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон