Кадровик01

Директор теж має проходити навчання з охорони праці

  • 29 березня 2016
  • 1094

Як роз’яснює Держпраці, власник підприємства, який наділений повноваженнями керівника з правом підпису, є відповідальною особою за організацію роботи підприємства, у т. ч. за стан охорони праці на підприємстві, а отже має пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці

Як роз’яснює Держпраці, власник підприємства, який наділений повноваженнями керівника з правом підпису, є відповідальною особою за організацію роботи підприємства, у т. ч. за стан охорони праці на підприємстві, а отже має пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Державна служба України з питань праці в листі від 02.12.2015 № 5159/0/4.4-06/6/ДП-15 нагадала, що відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694) роботодавець — власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю.

Згідно з пунктом 2 статті 65 Господарського кодексу України (далі — ГК) власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства (п. 3 ст. 65 ГК).

Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами (п. 5 ст. 65 ГК).

Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах:

  • встановлення єдиних вимог з охорони праці для всіх підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності;
  • інформування населення, проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці тощо (ст. 4 Закону № 2694).

Держпраці зауважило, якщо власник підприємства відповідно до статуту або інших установчих документів підприємства представляє інтереси цього підприємства (наділений повноваженнями керівника з правом підпису), він є відповідальною особою за організацію роботи такого підприємства, у т. ч. за стан охорони праці на підприємстві, відповідно до законодавства України має пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб визначено у розділі 5 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі — Положення № 15).

Згідно з вимогами статті 13 Закону № 2694 роботодавець розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства, та несе безпосередню відповідальність за порушення вимог законодавства щодо працівників у галузі охорони праці.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

Від редакції

У пригоді Вам неодмінно стануть і публікації журналу «Кадровик-01», зокрема

До якої групи належать накази про направлення на навчання з охорони праці

(Кадровик-01, № 04/2014)

Хто організовує навчання з питань охорони праці: служба охорони праці чи відділ кадрів?

(Кадровик-01, № 07/2013)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон