НБУ встановив кваліфікаційні вимоги для працівників колекторських компаній

15 липня 2021
724
Середній бал: 5 із 5

Документ діє з 14 липня 2021 року

НБУ встановив кваліфікаційні вимоги для працівників колекторських компаній

Як приймати на роботу

НБУ ухвалив нормативно-правові акти, які регулюватимуть роботу колекторів в Україні. Зокрема — встановив кваліфікаційні вимоги для працівників колекторських компаній та осіб, залучених за ЦПД. 

Положення про кваліфікаційні вимоги до працівників колекторських компаній затверджене постановою Правління НБУ № 77 від 09.07.2021. 

Працівники колекторської компанії  та особи, залучені за ЦПД повинні відповідати таким кваліфікаційним вимогам:  

  • до професійної придатності — достатній рівень знань для виконання вимог законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг, у т. ч. до безпосередньої взаємодії зі споживачами фінансових послуг під час урегулювання простроченої заборгованості (вимоги до етичної поведінки), та законодавства України про захист персональних даних;  
  • до ділової репутації —  відсутність судимості за кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, власності, у сфері господарської діяльності, використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, проти життя та здоров’я особи, не знятої або не погашеної в установленому законодавством України порядку. 

Колекторська компанія нестиме відповідальність за перевірку кандидатів на посади на відповідність кваліфікаційним вимогам, установленим у Положенні. 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри

За матеріалами НБУ 

logo