Конституційний Суд розгляне правомірність обмеження виплати пенсій пенсіонерам, які працюють

14 травня 2015 241
Конституційний Суд України розгляне правомірність обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII, яким з 1 квітня 2015 року примусово вилучається 15% пенсій у працюючих пенсіонерів

Конституційний Суд України розгляне правомірність обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII (далі — Закон № 213), яким з 1 квітня 2015 року примусово вилучається 15% пенсій у працюючих пенсіонерів.

Федерація професійних спілок України (ФПУ) кваліфікує такі обмеження виплати пенсій пенсіонерам, що працюють, як протиправне вилучення приватної власності громадян і грубе порушення їх конституційних прав. Особливо, якщо зважати на той факт, що в Україні налічується понад 2,5 млн. працюючих пенсіонерів, то дія Закону № 213 погіршує матеріальне становище кожного з них.

Подання 49 народних депутатів України, які звернулися до Конституційного Суду України (КС) щодо відповідності Закону № 213 Конституції України, вже знаходиться на розгляді в колегії суддів.

«Беручі до уваги, що за квітень і за травень люди вже не отримали належних їм пенсій у призначених раніше розмірах, — при тому, що право на пенсію у них лишилося, розмір пенсій не змінився, і не відомо чому раптом законодавець вирішив не виплачувати пенсіонерам частину пенсії, ФПУ закликала профспілкові організації, членів профспілок направити свої звернення до КС з метою прискорення розгляду згаданого подання народних депутатів і визнання неконституційності цього правового акту.» — зазначив Голова ФПУ Сергій Українець.

Також ФПУ пропонує працюючим пенсіонерам, права яких порушено, направити заяви до районних відділень Пенсійного фонду України (ПФУ) і після отримання відмови у поновленні їх прав готувати заяви до суду з проханням визнати неправомірними дії відповідних управлінь ПФУ і скасувати ці рішення. І вже після цього у встановленому порядку зобов’язати управління ПФУ у районах з 1 квітня 2015 року поновити виплату пенсій у належному розмірі.

Понад 160 правових інспекторів профспілок мають бути залучені до цієї роботи на думку Голови ФПУ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!