СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Конституційний Суд розгляне правомірність обмеження виплати пенсій пенсіонерам, які працюють

  • 14 травня 2015
  • 271

Конституційний Суд України розгляне правомірність обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII, яким з 1 квітня 2015 року примусово вилучається 15% пенсій у працюючих пенсіонерів

Конституційний Суд України розгляне правомірність обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII (далі — Закон № 213), яким з 1 квітня 2015 року примусово вилучається 15% пенсій у працюючих пенсіонерів.

Федерація професійних спілок України (ФПУ) кваліфікує такі обмеження виплати пенсій пенсіонерам, що працюють, як протиправне вилучення приватної власності громадян і грубе порушення їх конституційних прав. Особливо, якщо зважати на той факт, що в Україні налічується понад 2,5 млн. працюючих пенсіонерів, то дія Закону № 213 погіршує матеріальне становище кожного з них.

Подання 49 народних депутатів України, які звернулися до Конституційного Суду України (КС) щодо відповідності Закону № 213 Конституції України, вже знаходиться на розгляді в колегії суддів.

«Беручі до уваги, що за квітень і за травень люди вже не отримали належних їм пенсій у призначених раніше розмірах, — при тому, що право на пенсію у них лишилося, розмір пенсій не змінився, і не відомо чому раптом законодавець вирішив не виплачувати пенсіонерам частину пенсії, ФПУ закликала профспілкові організації, членів профспілок направити свої звернення до КС з метою прискорення розгляду згаданого подання народних депутатів і визнання неконституційності цього правового акту.» — зазначив Голова ФПУ Сергій Українець.

Також ФПУ пропонує працюючим пенсіонерам, права яких порушено, направити заяви до районних відділень Пенсійного фонду України (ПФУ) і після отримання відмови у поновленні їх прав готувати заяви до суду з проханням визнати неправомірними дії відповідних управлінь ПФУ і скасувати ці рішення. І вже після цього у встановленому порядку зобов’язати управління ПФУ у районах з 1 квітня 2015 року поновити виплату пенсій у належному розмірі.

Понад 160 правових інспекторів профспілок мають бути залучені до цієї роботи на думку Голови ФПУ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю