Роботодавців перевірятимуть по-новому

9 серпня 2021
22968
Середній бал: 5 із 5

Нові законопроекти від Мінекономіки полегшать життя бзнесу

Роботодавців перевірятимуть по-новому

На сайті ВР зареєстровані та опубліковані: 

  • проект Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» від 05.08.2021 № 5837
  • проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю) від 05.08.2021 № 5838

Мета законопроектів — запровадити ризик-орієнтований підхід для планування перевірок підприємців. Чим нижчий ступінь ризику діяльності суб’єкта, тим рідше його перевірятимуть  органи держнагляду та тим меншим буде строк перевірки. 

Як проходять перевірки з праці

Підприємство зможе самостійно ініціювати добровільний аудит компанії. У такому випадку фінансові санкції за виявлені порушення не застосовуватимуть. Якщо порушення не виявлять — зменшать частоту планових перевірок. 

Цивільну відповідальність діяльності підприємців страхуватимуть. У разі укладення такого договору страхування, компанії із середнім та незначним ступенем ризику  перевірятимуть рідше. 

Позапланові заходи з перевірки виконання вимог припису проводитимуть не раніше від останньої дати для усунення порушення, зазначеного у приписі або в іншому розпорядчому документі, та не пізніше як через два місяці від цієї дати. Скарги підприємців розглядатимуть громадські Ради з питань держнагляду при органах контролю. 

Розширюватимуть та вдосконалюватимуть функціонал Інтегрованої автоматизованої системи. Зокрема, підприємства обмінюватимуться з органами контрою документами в електронній формі через е-кабінет. Роботодавці зможуть подати скаргу та відмовитися від комплексного планового заходу через е-систему. 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри

За матеріалами Мінекономіки 

logo