-

ДПС надає інформаційну підтримку Держпраці під час проведення перевірок

7 вересня 2021
4748
Середній бал: 5 із 5

Спільна робота ДПС та Держпраці триває

ДПС надає інформаційну підтримку Держпраці під час проведення перевірок

ДПС та її територіальні органи постійно забезпечують аналітичною інформацією Держпраці щодо ймовірних фактів використання найманої праці платниками податків без оформлення трудових відносин.

1 липня стартували масові спільні перевірки Держпраці та ДПС

На сьогодні ДПС проводить аналіз діяльності більш ніж 140 тис. платників податків сфери торгівлі та послуг. Результати у розрізі окремих платників, що працюють з ймовірними ризиками використання незадекларованої праці, найближчим часом будуть надані Держпраці для врахування в ході інспекційної кампанії, що триває.

Станом на 02.09.2021 органами Держпраці за інформаційної підтримки ДПС вже виявлено 8,8 тис. працівників, з якими не були оформлені трудові відносини.

Держпраці назвала типові порушення роботодавців у 2021 році

З 4072 працівниками трудові відносини оформлено під час перевірок.

Найбільший відсоток використання праці неоформлених працівників виявлено у платників податків – фізичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (1-3 групи). З 8,8 тис. виявлених неоформлених працівників 5,2 тис. (59 відс.) припадає саме на підприємців–спрощенців.

Не всі роботодавці відповідально ставляться до виконання своїх обовʼязків та продовжують допускати до роботи неоформлених працівників. У деяких випадках їх кількість складає по 10 осіб та навіть більше.

Наприклад, орган Держпраці під час перевірки закладу громадського харчування в Закарпатській області виявив 18 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин. На сьогодні вирішується питання про притягнення фізичної особи–підприємця до встановленої законодавством відповідальності.

Спільна робота органів ДПС та Держпраці з виявлення неоформлених працівників триває.

За матеріалами ДПС

logo