Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Докторантів не мобілізують, а мобілізованих у 2014 році студентів та аспірантів звільнять з військової служби

  • 27 квітня 2015
  • 95

Закон «Про внесення змін до законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо освітніх гарантій для студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання» від 07.04.2015 № 277-VIII набув чинності 26 квітня 2015 року

Закон «Про внесення змін до законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо освітніх гарантій для студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання» від 07.04.2015 № 277-VIII набув чинності 26 квітня 2015 року.

Ще 3 липня 2014 року Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників» № 1575-VІІ (далі – Закон № 1575). Зазначеним Законом статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» було доповнено частиною другою, відповідно до якої призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають, зокрема, студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

Водночас, мобілізації чимало студентів чи аспірантів денної форми навчання вже було призвано до Збройних Сил України та інших військових формувань під час першої хвилі мобілізації у квітні–червні 2014 року. Під призов у зв’язку з мобілізацією потрапили й докторанти.

Аби урівняти  умови щодо реалізації права на освіту, внесено зміни:

  • до статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» —  уточнено, що, окрім студентів та аспірантів денної форми навчання, призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією в особливий період не підлягають  також докторанти;
  • до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» — відтак військовослужбовці, які є студентами, аспірантами чи докторантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, звільняються із військової служби. При цьому ці особи можуть продовжувати військову службу, якщо виявлять таке бажання.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю