ФСС: розмір допомог за лікарняними листками зріс на 14%

22 вересня 2021
1370
Середній бал: 5 із 5

Збільшення розміру компенсації пов’язано з ростом середньої заробітної плати

ФССУ: розмір допомог за лікарняними листками зріс на 14%

За підсумками січня-серпня 2021 року, середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності, що надається ФСС у разі хвороби, травми, догляду за хворим членом родини, самоізоляції від COVID-19 тощо, склав майже 369,65 гривні.

Оплатили лікарняний як робочі дні — чи є відповідальність

В минулому році в цей же період сума допомоги за один день лікарняного складала 324,15 грн – зростання у цьому році склало 45,5 грн, або 14%.

Збільшення розміру компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному пов’язано з ростом середньої заробітної плати в Україні.

Підставою для нарахування Фондом матеріального забезпечення є подана роботодавцем заява-розрахунок. Страхувальники отримали можливість надсилати заяви-розрахунки в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису з метою оптимізації та пришвидшення фінансування, а також протидії поширенню COVID-19 в Україні.

Працівник під час лікарняного ходив на роботу: як оплатити лікарняний

За підсумками восьми місяців 2021 року ФСС прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані в разі хвороби, травми, самоізоляції або догляду за хворими дітьми, на суму понад 9,9 мільярда гривень – це майже на 62% більше, ніж за той же період 2020 року.

Допомоги фінансуються Фондом у повному обсязі, однак сьогодні наявні затримки у строках фінансування матеріального забезпечення, пов’язані із непокриттям потреби у видатках надходженнями на рахунок ФСС.

За матеріалами Урядового порталу


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo