Кадровик01

Мінсоцполітики планує реформування соціально-трудової сфери

  • 20 квітня 2015
  • 99

Міністерство соціальної політики України у листі від 19.03.2015 № 3787/0/14-15/10 окреслило зміни та перспективи соціально-трудової сфери протягом 2015 року

Міністерство соціальної політики України у листі від 19.03.2015 № 3787/0/14-15/10 окреслило зміни та перспективи соціально-трудової сфери протягом 2015 року.

1. З грудня 2015 року підвищиться рівень соціальних стандартів (прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії) на 13,1 % відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VIII.

2. Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, підлягають оподаткуванню у частині такого перевищення (ст. 164 Податкового кодексу України, зміни внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII).

3. Протягом 2015 року будуть підготовлені пропозиції щодо поступової уніфікації обчислення спеціальних пенсій в єдиному законі та запровадження обов’язкової професійної пенсійної системи для працівників, у т. ч. тих, які мають право на призначення пенсії на пільгових умовах та за вислугу років.

4. Новостворений Фонд соціального страхування звільнено, зокрема, від придбання путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів цього Фонду (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII; далі — Закон № 77).

5. Законом № 77 удосконалено підходи до визначення розмірів страхових виплат та допомог у разі нещасного випадку на виробництві (розміру одноразової страхової виплати), водночас передбачається відновлення у 2015 році перерахунку сум щомісячних страхових виплат, який проводиться з 1 березня наступного року у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики (п. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 77).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон