Мінсоцполітики планує реформування соціально-трудової сфери

20 квітня 2015 99
Міністерство соціальної політики України у листі від 19.03.2015 № 3787/0/14-15/10 окреслило зміни та перспективи соціально-трудової сфери протягом 2015 року

Міністерство соціальної політики України у листі від 19.03.2015 № 3787/0/14-15/10 окреслило зміни та перспективи соціально-трудової сфери протягом 2015 року.

1. З грудня 2015 року підвищиться рівень соціальних стандартів (прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії) на 13,1 % відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VIII.

2. Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, підлягають оподаткуванню у частині такого перевищення (ст. 164 Податкового кодексу України, зміни внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII).

3. Протягом 2015 року будуть підготовлені пропозиції щодо поступової уніфікації обчислення спеціальних пенсій в єдиному законі та запровадження обов’язкової професійної пенсійної системи для працівників, у т. ч. тих, які мають право на призначення пенсії на пільгових умовах та за вислугу років.

4. Новостворений Фонд соціального страхування звільнено, зокрема, від придбання путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів цього Фонду (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII; далі — Закон № 77).

5. Законом № 77 удосконалено підходи до визначення розмірів страхових виплат та допомог у разі нещасного випадку на виробництві (розміру одноразової страхової виплати), водночас передбачається відновлення у 2015 році перерахунку сум щомісячних страхових виплат, який проводиться з 1 березня наступного року у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики (п. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 77).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення