text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Підстави для зарахування до пенсійного стажу часу перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

  • 17 квітня 2015
  • 106

Пенсійний фонд України роз’яснив, чи будуть зараховані до страхового стажу періоди перебування у відпустці, якщо з жовтня 2012 по листопад 2014 працівниця отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а до цього часу була у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами

Пенсійний фонд України роз’яснив, чи будуть зараховані до страхового стажу періоди перебування у відпустці, якщо з жовтня 2012 по листопад 2014 працівниця отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а до цього часу була у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до пункту 13 статті 11 Закону (в редакції, що діяла до 01.07.2013) особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

В реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування є відомості про те, що працівниця підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, як особа, яка відповідно до законодавства отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з жовтня 2012 по листопад 2014 року.

Ураховуючи викладене, вказаний період буде зараховано до страхового стажу.

Законом України від 14.05.2013 № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» внесені зміни до пункту 15 статті 11 Закону. Змінами передбачено, що особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Ці зміни набули чинності з 01.07.2013. Отже, період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами підлягає зарахуванню до страхового стажу починаючи з 01.07.2013.

Оскільки працівниця перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у період до 01.07.2013, підстав для зарахування цього періоду до страхового стажу немає.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон