Період роботи інспектором військового обліку сільради не зараховується до стажу держслужби

23 березня 2016 228
Національне агентство України з питань державної служби в листі від 27.11.2015 № 6429/13-15 роз’яснило, чи зараховується період перебування на посаді інспектора військового обліку сільської ради до стажу служби в органах місцевого самоврядування для встановлення надбавки за вислугу років

Національне агентство України з питань державної служби в листі від 27.11.2015 № 6429/13-15 роз’яснило, чи зараховується період перебування на посаді інспектора військового обліку сільської ради до стажу служби в органах місцевого самоврядування для встановлення надбавки за вислугу років. 

Нацдержслужби повідомила, що згідно з частиною третьою статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон № 2493) умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268) умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.

Пунктом 3 Постанови № 268 передбачено, що надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг (спеціальне звання) і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.

До стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія Закону № 2493, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби (ст. 22 Закону № 2493).

Стаж державної служби обчислюється відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.1994 № 283 (далі — Порядок № 283), та додатка до нього.

Обчислений відповідно до Порядку № 283 стаж державної служби застосовується, зокрема, для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону № 2493, а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених КМУ до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до частини четвертої статті 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII персонально-первинний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо призовників та військовозобов’язаних за місцем їх проживання. У сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні військові комісаріати, облік ведеться органами місцевого самоврядування.

Посада інспектора військового обліку сільської ради не віднесена до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Крім того, посада інспектора передбачена у додатку 55 «Схема посадових окладів службовців апарату (секретаріату) органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» Постанови № 268.

Нацдержслужба зауважує, що період перебування на посаді інспектора військового обліку сільської ради не може бути зараховано до стажу служби в органах місцевого самоврядування для встановлення надбавки за вислугу років.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: КадриВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка

  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок