ФСС про останні оновлення в Реєстрі: статус «готовий до сплати» е-лікарняного по вагітності та пологах та позначка про зв’язок страхового випадку із виробництвом

3 листопада 2021
4052
Середній бал: 5 із 5

Ознайомтесь зі списком виправлень, які були внесені до реєстру

ФСС: останні оновлення в реєстрі е-лікарняних

З початку впровадження електронних лікарняних механізм роботи з ними постійно доопрацьовували. Електронний реєстр листків непрацездатності і особисті кабінети на вебпорталі ПФ продовжують оновлювати досі, аналізуючи зворотній зв’язок, наявні зауваження і кейси.

То ось ти який, е-лікарняний! Наочно про віртуальне

Останні оновлення стосуються позначки про зв’язок страхового випадку із виробництвом, а також — набуття е-лікарняними по вагітності та пологах статусу «готовий до сплати».

Зв’язок із виробництвом

Незалежно від обставин, за яких було отримано травму чи хворобу, пацієнту відкриється е-лікарняний з причини «Тимчасова непрацездатність з хвороби або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві». Однак, якщо випадок стався внаслідок професійної діяльності працівника, розпочнеться процедура розслідування. Участь в розслідуванні профзахворювання або нещасного випадку беруть, зокрема, представники ФСС. Якщо під час розслідування зв’язок з виробництвом підтвердять, ФСС оновить причину непрацездатності в електронному лікарняному. Така причина непрацездатності відображається додатково і встановлюється лікарями ФСС.

Раніше в особистих кабінетах страхувальників на вебпорталі Фонду встановлена ФСС причина не відображалась, що створювало складнощі при призначенні допомоги і оформленні заяви-розрахунку.

Причини непрацездатності для е‑лікарняних. Пам’ятка кадровику

В одному з останніх оновлень це виправили: зазначений лікарями Фонду зв’язок із виробництвом відображається як причина непрацездатності і доступний при перегляді е-лікарняного в особистих кабінетах.

Набуття статусу «готовий до сплати»

На відміну від решти електронних лікарняних, які стають готовими до сплати через 7 днів після дати закриття, е-лікарняні по вагітності та пологах вважаються виданими та є готовими до сплати через 7 днів після дати відкриття.

Раніше е-лікарняні по вагітності та пологах не змінювали свій статус на «готовий до сплати» у закінчені строків. У таких випадках ми радили страхувальникам орієнтуватись на дати і починати призначення матеріального забезпечення на восьмий день після вказаної дати відкриття, навіть якщо статус залишився «закритим».

Сьогодні це врегульовали: лікарняний по вагітності змінить свій статус з «закритий» на «готовий до сплати» через 7 днів після дати свого створення.

За матеріалами ФСС

logo