СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Призов на строкову військову службу під час мобілізації: звільняти чи ні

  • 3 квітня 2015
  • 1348

У квітні 2015 року розпочато черговий призов на строкову військову службу. Відповідно до останніх змін, внесених до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», за тими, кого призивають на строкову військову службу під час мобілізації, мають бути збережені посади і середній заробіток, так само, як і за мобілізованими працівниками

У квітні 2015 року розпочато черговий призов на строкову військову службу. Відповідно до останніх змін, внесених до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», за тими, кого призивають на строкову військову службу під час мобілізації, мають бути збережені посади і середній заробіток, так само, як і за мобілізованими працівниками.

Слова «призов на строкову військову службу» у кожного кадровика миттєво викликають асоціацію — «пункт 3 статті 36 КЗпП України». Відповідна норма встановлює: призов на строкову військову службу є підставою для припинення трудового договору. При цьому передбачено і деякі гарантії — право на працевлаштування у тримісячний строк до тієї ж організації або до її правонаступників на посаду, не нижчу за ту, яку особа займала до призову на військову службу (п. 3 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII).

Дійсно, у разі призову на строкову військову службу працівника має бути звільнено. Але тільки у мирний час.

З 8 лютого 2015 року на працівників, призов яких на строкову військову службу припадає на період мобілізації, поширено гарантії щодо збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку (ст. 39 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу»). Тож на заміну процедурі «звільнення з роботи» прийшла інша — «увільнення від роботи».

Наразі норма щодо збереження місця роботи і середнього заробітку за призовниками міститься лише в одному із законів і не корелює з положеннями Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Утім, сподіваємося, що Верховна Рада  найближчим часом прийме законопроект, який нівелює протиріччя.  

Відповідно до статті 15 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військкоматів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Як і скільки зберігати за призваним на строкову службу робоче місце і середній заробіток, яким чином «забезпечувати своєчасне прибуття до призовних дільниць» — ви можете дізнатися з фахової консультації

Призов на строкову військову службу під час мобілізації: звільняти чи ні.

Роз’яснення від провідних вітчизняних експертів з трудового права Ірини ІВАНЧЕНКО та Ірини ЖИТКОВОЇ надруковано у журналі «Кадровик-01» № 4/2015 (замовити цей номер журналу)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю