Роботодавець з Тернопільщини сплатить штраф понад 220 тис. грн за допуск до роботи неоформлених працівників

26 листопада 2021
19962
Середній бал: 5 із 5

Верховний Суд підтримав правову позицію Управління Держпраці

Роботодавець сплатить штраф понад 220 тис. грн.  за допуск до роботи нелегальної праці

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду підтримав рішення суду першої інстанції про накладення на підприємця штрафу за допуск до роботи двох неоформлених працівників.

Як проходять перевірки з праці під час карантину

Інспектори праці в довтні 2018 року виявили та задокументували незадекларованих працівників, які виконували трудові функції на посадах продавців у торгових закладах у місті Бережани.

За використання нелегальної праці, уповноважена посадова особа Управління Держпраці винесла постанову про накладення на роботодавця штрафу у розмірі 223 380 грн.

Калькулятор штрафів за порушення законодавства про працю

Вважаючи таке рішення протиправним та необгрунтованим, підприємець оскаржив його в Тернопільському окружному адміністративнму суді.

Суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги роботодавця, але з таким рішенням не погодилось Управління Держпраці та оскаржило його.

Восьмий апеляційний адміністративний суд, погодившись з правовою позицією Управління Держпраці, скасував попереднє судове рішення.

Законність дій та правомірність постанови Управління Держпраці довело у касаційному суді.

15 листопада 2021 року ВС у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив касаційну скаргу фізичної особи-підприємця про скасування рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду без задоволення.

За допуск до роботи двох неоформлених працівників роботодавцю доведеться сплатити до державного бюджету 223 380 грн.

За матеріалами Управління Держпраці в Тернопільській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo