Допомога по безробіттю підприємцю — роз’яснює служба зайнятості

1 квітня 2015 1319
Державний центр зайнятості у листі Міністерства соціальної політики України від 25.11.2014 № ДЦ-01-7995/0/6-14 надав роз’яснення щодо допомоги по безробіттю фізичній особі — підприємцю

Державний центр зайнятості у листі Міністерства соціальної політики України від 25.11.2014 № ДЦ-01-7995/0/6-14 надав роз’яснення щодо допомоги по безробіттю фізичній особі — підприємцю.

Статтею 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III (далі — Закон) визначено, що страхуванню на випадок безробіття підлягають, серед інших, фізичні особи — підприємці, які мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги (ст. 6 Закону) як застраховані особи.

Якщо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування страховий стаж фізичної особи — підприємця протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного, становить не менше ніж шість місяців (ст. 22 Закону), то вона маєте право на отримання допомоги по безробіттю як застрахована особа з урахуванням страхового стажу.

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, залежно від страхового стажу:

  • до 2 років — 50 відсотків;
  • від 2 до 6 років — 55 відсотків;
  • від 6 до 10 років — 60 відсотків;
  • понад 10 років — 70 відсотків.

У разі, якщо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхуваннястраховий стаж фізичної особи — підприємця протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного, становить менше ніж шість місяців, то він маєте право на отримання допомоги по безробіттю, як застрахована особа без урахування страхового стажу в мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду і сьогодні становить 544 гривні.

До відома

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначені статтями 22, 23 Закону та Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 307, в частині, що не суперечить чинному законодавству.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору