СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Допомога по безробіттю підприємцю — роз’яснює служба зайнятості

  • 1 квітня 2015
  • 2387

Державний центр зайнятості у листі Міністерства соціальної політики України від 25.11.2014 № ДЦ-01-7995/0/6-14 надав роз’яснення щодо допомоги по безробіттю фізичній особі — підприємцю

Державний центр зайнятості у листі Міністерства соціальної політики України від 25.11.2014 № ДЦ-01-7995/0/6-14 надав роз’яснення щодо допомоги по безробіттю фізичній особі — підприємцю.

Статтею 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III (далі — Закон) визначено, що страхуванню на випадок безробіття підлягають, серед інших, фізичні особи — підприємці, які мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги (ст. 6 Закону) як застраховані особи.

Якщо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування страховий стаж фізичної особи — підприємця протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного, становить не менше ніж шість місяців (ст. 22 Закону), то вона маєте право на отримання допомоги по безробіттю як застрахована особа з урахуванням страхового стажу.

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, залежно від страхового стажу:

  • до 2 років — 50 відсотків;
  • від 2 до 6 років — 55 відсотків;
  • від 6 до 10 років — 60 відсотків;
  • понад 10 років — 70 відсотків.

У разі, якщо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхуваннястраховий стаж фізичної особи — підприємця протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного, становить менше ніж шість місяців, то він маєте право на отримання допомоги по безробіттю, як застрахована особа без урахування страхового стажу в мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду і сьогодні становить 544 гривні.

До відома

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначені статтями 22, 23 Закону та Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 307, в частині, що не суперечить чинному законодавству.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю