Держпраці надає роз'яснення працівникам щодо їх відсторонення від роботи через відсутність щеплення

1 грудня 2021
16255
Середній бал: 5 із 5

Роз'яснення від Держпраці

Держпраці: у листопаді до Управління надійшло 11 звернень щодо незаконного відсторонення невакцинованих працівників від роботи

З початку листопада до Управління Держпраці у Житомирській області надійшло 11 звернень від працівників держустанов та освітніх закладів, яких відсторонили від виконання службових обов’язків через відсутність щеплення від COVID-19. По всіх зверненнях надано роз’яснення.

Як оформити відсторонення невакцинованого працівника

"Звернення від відсторонених працівників продовжують надходити. У відповідях ми надаємо роз’яснення щодо процедурної складової. Відсторонення має відбуватися наступним чином – до початку дії наказу МОЗ керівник організації або установи попереджає, а потім ознайомлює із наказом про відсторонення. Якщо працівник не погоджується підписати цей наказ, складається комісійний акт про відмову", – розповів начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

Начальник Управління додав, що якщо керівник не відсторонює таких людей від роботи, то він підлягає адміністративному стягненню, а саме: штрафу до 170 тис. грн.

Де вказано, що відсторонення невакцинованого — без оплати

Зарплата за відстороненими працівниками не зберігається. Строк відсторонення триватиме до усунення причин, що його зумовили.

За матеріалами Управління Держпраці в Житомирській області

logo