ПФУ відповідає на запитання стосовно змін в пенсійному законодавстві в 2015 році

23 березня 2015 114
Пенсійний фонд України на офіційному веб-сайті розмістив огляд запитань і відповідей, які виникають під час застосування Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»

Пенсійний фонд України на офіційному веб-сайті розмістив огляд запитань і відповідей, які виникають під час застосування Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі — Закон).

Фонд нагадує, що Закон України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким, зокрема, встановлюється особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, набуває чинності 1 квітня 2015 року.

Незалежно від факту роботи та посади, на якій працюють пенсіонери, призначена пенсія (незалежно від її виду та Закону, згідно з яким призначена) виплачується в повному обсязі інвалідам І та ІІ груп, інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особам, на яких поширюється дія пункту 3 Прикінцевих положень Закону.

Зокрема, ПФУ роз’яснив:

  • Чи поширюються зміни, зазначені у Законі в частині припинення виплати пенсії для працюючих державних службовців, на пенсіонера, який є інвалідом ІІІ групи, перебуває на державній службі та знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?
  • З яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади?
  • Чи виплачується пенсія, призначена відповідно до Закону України від 23.09.1997 № 540/97-ВР «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», у період роботи на посаді журналіста державного/комунального засобу масової інформації?
  • Чи можливо віднести пенсіонерів до категорії непрацюючих на підставі даних системи персоніфікованого обліку: 

                    -  чи можливо вважати особу непрацюючою в період, коли сплата страхових внесків відсутня;

                    -  чи вважається станом на 01.04.2015 дана особа непрацюючою, за відсутності інформації про сплату страхових внесків за 2014 рік?

  • Чи слід вважати працюючим пенсіонера, який перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю?
  • Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?

 

Із відповідями на ці та інші запитання можна ознайомитися на офіційному сайті Пенсійного фонду України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення