Як оплатити «лікарняний» без ОК-5 і ОК-7: відкрита консультація із системи «Expertus: Кадри»

18 березня 2016 1949
Ситуація з кадрової практики: «Загальний трудовий стаж працівника згідно із записами у трудовій книжці становить 4 роки 22 дні. Страховий стаж в організації — 2 роки 4 місяці. Працівник надав «лікарняний», утім отримати в Пенсійному фонді довідку про страховий стаж відповідно до Реєстру застрахованих осіб (форми ОК-5 або ОК-7) працівник наразі не має можливості через травму. В якому розмірі оплачувати листок непрацездатності? Чи повинна організація робити перерахунок допомоги, якщо згодом працівник надасть форму ОК-5 (ОК-7), відповідно до якої розмір допомоги має бути більшим, ніж виплачено виходячи з підтвердженого стажу?»

Ситуація з кадрової практики: «Загальний трудовий стаж працівника згідно із записами у трудовій книжці становить 4 роки 22 дні. Страховий стаж в організації — 2 роки 4 місяці. Працівник надав «лікарняний», утім отримати в Пенсійному фонді довідку про страховий стаж відповідно до Реєстру застрахованих осіб (форми ОК-5 або ОК-7) працівник наразі не має можливості через травму. В якому розмірі оплачувати листок непрацездатності? Чи повинна організація робити перерахунок допомоги, якщо згодом працівник надасть форму ОК-5 (ОК-7), відповідно до якої розмір допомоги має бути більшим, ніж виплачено виходячи з підтвердженого стажу?»

Ситуація — типова, а роз’яснення з цього приводу надав Віталій ПУЗЬКО, заступник начальника юридичного відділу Виконавчої дирекції Київського міського відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Дякуємо системі «Expertus: Кадри» за актуальну консультацію і можливість читати її у вільному доступі!

РІШЕННЯ

Обчислення страхового стажу провадимо за Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Так, страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок. При цьому період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (абз. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 1105).

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (діє з 01.01.2011), а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 2 ст. 21 Закону № 1105).

Разом з тим, згідно з Розділом ІІІ Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1 (далі — Положення № 10-1), індивідуальні відомості про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб надаються страхувальникам та/або застрахованій особі на паперових носіях.

Форми для надання відомостей унормовані тим самим Положенням № 10-1: це форми ОК-5 і ОК-7.

Застрахованій особі, яка особисто звернулася до органів ПФУ, індивідуальні відомості надаються при пред’явленні паспорта, довідки органу доходів і зборів про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування, чи пенсійного посвідчення за місцем проживання (п. 3 розд. ІІІ Положення № 10-1).

Страхувальникам надається інформація про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, виключно за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником (п. 4 розд. ІІІ Положення № 10-1).

Оскільки застрахована особа, про яку йдеться в запитанні, не має змоги самостійно отримати довідку форми ОК-5 (ОК-7), а її страховий стаж в останній організації становить 2 роки 4 місяці, то листок непрацездатності повинен оплачуватися виходячи з 50% середньої заробітної плати (п. 1 ч. 1 ст. 24 Закон № 1105).

Увага!

Якщо працівник через деякий час надасть дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, які підтвердять його страховий стаж 4 роки 22 дні, то допомогу за листком непрацездатності необхідно буде перерахувати виходячи з розміру 60% середньої заробітної плати (п. 2 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105).


Ще більше експертних консультацій в системі «Expertus: Кадри»!

Замовити доступ до системи «Expertus: Кадри» дуже легко:

  • зателефонуйте до Видавництва: 044 586 56 06 і наші менеджери допоможуть
  • або просто роздрукуйте і оплатіть рахунок на передплату!


Ваша персональна добірка.

    Підписка на новини

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Самое выгодное предложение

    Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка





    © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Свідоцтво про державну реєстрацію
    КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

    
    • Ми в соцмережах
    Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

    Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    ×

    Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
    Перевірки роботодавців 2017: новий порядок