З ким медзаклад може укласти ЦПД: рішення Верховного Суду

31 січня 2022
2399
Середній бал: 5 із 5

Вимога оформляти з медичними працівниками саме трудові відносини закріплена в базових нормативних актах сфери охорони здоров’я

З ким медзаклад може укласти ЦПД: рішення Верховного Суду

Роботодавець оскаржував постанову Держпраці та просив суд скасувати штраф за допуск медпрацівників до роботи без укладених трудових договорів та повідомлення податкової.

Чи можна у приватному ЗОЗ оформити лікаря чи іншого медичного працівника за ЦПД

Верховний Суд (ВС) у своєму рішенні зазначив, що медична допомога — це професійна допомога. Таку допомогу можуть надавати особи, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ. 

Медична практика підлягає ліцензуванню, тож медичну допомогу можуть надавати заклади охорони здоров’я та ФОП, які мають відповідну ліцензію (ст. 33 Основ законодавства України про охорону здоров’я). 

Як проходять перевірки з праці

Заклад охорони здоров’я, який має ліцензію на надання медичної допомоги, може оформлювати трудові відносини з професійно підготовленими медичними працівниками або укладати цивільно-правові угоди з ФОП, які одержали ліцензію на надання медичної допомоги. При цьому, чинне законодавство не передбачає для медзакладу можливості укласти ЦПД на надання медичної допомоги з будь-якими фізичними особами. 

У цій справі суди попередніх інстанцій встановили, що у підприємства є ліцензія на надання медичних послуг, а лікарі, з якими уклали ЦПД, таких ліцензій не мали, як не мали і статусу фізичної особи – підприємця. Отже, ВС погодився з висновками суду першої інстанції про те, що лікарі фактично були допущені до роботи без укладення трудового договору (Постанова ВС від 08.12.2021 № 500/652/19). 

Олена Петровська,

експерт MCFR Кадри

За матеріалами ВС 

logo