-

ФСС повідомив про збільшення тривалості лікарняних

3 лютого 2022
11029
Середній бал: 5 із 5

Також Фонд соцстраху нагадав, як розрахувати розмір виплат за лікарняними та відслідкувати їх стан

В 2021 році ФСС прийняв на оплату лікарняні тривалістю 41 мільйон 341 тисяча 662 днів

Впродовж 2021 року ФСС прийняв на фінансування лікарняні працівників загальною тривалістю 41 мільйон 341 тисяча 662 дні. Застраховані особи провели на лікарняних у разі захворювань, травм, потреби догляду за хворими рідними або ізоляції від COVID-19 на 4,8 мільйона днів більше, ніж у 2020 році.

Як працювати з е-лікарняними

Слідкувати за станом усіх виплат від ФССУ можна у телеграм-каналі, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування.

Щоб дізнатись дату оплати лікарняного, потрібно знати точну дату подання за ним заяви-розрахунку роботодавцем: її можна уточнити у бухгалтерії підприємства або відділенні Фонду, для цього у кожному обласному управлінні створено окремі гарячі лінії.

Допомоги по тимчасовій непрацездатності виплачуються Фондом, починаючи з шостого дня лікарняного й до моменту одужання або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця. Виключенням є допомоги по догляду за хворими дітьми, які фінансуються Фондом з першого дня догляду.

Як оплатити листок непрацездатності

Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної зарплати працівника. Середньоденна зарплата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соцстрахування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.

У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:

  • 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років, або в разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу;
  • 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;
  • 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років, або при наявності пільг відповідно до законодавства, а також медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу.

За матеріалами ФСС


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo