НАЗК наголосило на правилах використання позначки «Член сім’ї не надав інформацію»

3 лютого 2022
13087
Середній бал: 5 із 5

Зверніть увагу, щоб правильно заповнити декларацію

Розкажіть співробітникам про позначку «Член сім’ї не надав інформацію»


Якщо особа, з якою у вас стосунки і ви спільно проживаєте, відмовляється надавати інформацію про свої доходи за минулий рік, то в декларації можна обрати позначку «Член сім’ї не надав інформацію». 

Якщо інформацію, яку вам не надає коханий (-а), можна знайти у відкритих джерелах, то варто спочатку дещо перевірити. Що робити, якщо член сім’ї відмовляє вам у інформації та коли все ж слід обрати цю позначку – розповідаємо далі.    

⚡️ Як повідомляти про зміни в майновому стані

Якщо вам не надають інформацію, щоб вказати її у декларації, вам потрібно:

 • перевірити, чи є ця інформація у відкритих джерелах (реєстрах, порталах, документах або на інших ресурсах).

  Перелік реєстрів

  , які можуть вам допомогти у пошуках інформації для декларування;
 • якщо інформація, якою з вами не ділиться член вашої сім’ї, відсутня у відкритих джерелах, оберіть позначку «Член сім’ї не надав інформацію».

У будь-якому разі вам все ж потрібно вказати у декларації інформацію, яка вам відома про члена сім’ї. 

Наприклад, якщо ви знаєте, що ваша кохана людина займається підприємницькою або незалежною професійною діяльністю, вам потрібно: 

 • вказати у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, що член сім’ї отримав дохід;
 • вказати відомості про члена сім’ї як джерело доходу, обравши вид доходу – «Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю» чи «Дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю». 
 • і лише потім, якщо вам не відомий розмір доходу, у відповідному полі обрати позначку «Член сім’ї не надав інформацію».


У яких ситуаціях не можна обирати позначку «Член сім’ї не надав інформацію»? 

 • якщо член вашої сім’ї є декларантом та вже подав декларацію чи повідомлення про суттєві зміни у майновому стані за такий же період; 
 • якщо у нотаріально посвідченій заяві декларанта про надання згоди на укладення членом подружжя договору зазначена інформація про цей об’єкт (вартість, характеристики тощо) або ж декларант ознайомлений з умовами такого договору. У такому випадку це означає, що декларант знав про наявність об’єкта нерухомості та його вартість.

Недекларування такого об’єкта або обрання у полі щодо його вартості позначок «Член сім’ї не надав інформації», «Не відомо», «Не застосовується» вважатиметься зазначенням  недостовірних відомостей. 

Кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

За матеріалами НАЗК

logo