Держпраці нагадує правила проведення перевірок 2022

17 лютого 2022
4046
Середній бал: 5 із 5

Нині багато компаній очікують перевірок з дотримання трудового законодавства. Дізнайтеся від експертів відповіді на актуальні питання.

Держпраці нагадує правила проведення перевірок 2022

У рамках проєкт «ЕВА. Прозорий діалог» 15 лютого виступили експертки ГУ Держпраці у Львівській області:

  • Наталія Климчук – начальниця відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів у м. Львові;
  • Галина Струтинська – головна державна інспекторка відділу нагляду в АПК та СКС.

Представниці Держпраці нагадали, що Управління здійснює заходи із державного контролю у формі планових та позапланових перевірок із дотримання трудового законодавства, охорону праці, зайнятість населення, та у сфері гірничого нагляду. Наприкінці календарного року Держпраці публікує план перевірок на наступний рік із зазначенням дати початку здійснення заходу та сфери контролю. 

Дізнайтеся, як отримати Сертифікат експерта з кадрового аудиту!

Позапланові перевірки здійснюються на підставах, визначених ст. 6 Закону України № 877, зокрема на підставі отриманого звернення від працівника про порушення його законних прав чи інтересів.

Держпраці нагадує:

  • письмове повідомлення про проведення перевірки Держпраці надходить за 10 днів до його початку;
  • інспектор повинен мати посвідчення-книжечку та направлення на проведення заходу з державного контролю.

Якщо ви сумніваєтесь у піравомірності відвідування інспектором вашої компанії, можете зателефонувати за номером, вказаним у направленні та дізнатися, чи є вказана уповноважена особа працівником органу нагляду та чи дійсно направлена до вас на перевірку.

Штрафи за трудові порушення у 2022 році

Експертки нагадують: кодекс законів про працю – це головний документом, що визначає порядок здійснення трудових відносин. А трудовий договір чи наказ є тим документом, який підтверджує їх належне оформлення.

Наталія Климчук наголосила: «Неофіційно оформлені трудові відносини були і є критичним порушенням на підприємстві». В той самий час кожен роботодавець вправі усунути порушення, що зафіксовані у приписі та «реабілітуватись», аби уникнути штрафних санкцій.

Крім того, роботодавець може самостійно підготуватися до заходу державного нагляду за бланком акту перевірки

Для отримання консультацій з метою приведення документів у відповідність до законодавства та розв'язання інших питань компанії-члени можуть звертатися до громадської приймальні Держпраці за телефоном 0322 354 842.

Джерело: EBA

logo