Чи вести військовий облік працівників з інвалідністю

24 березня 2022
25539
Середній бал: 5 із 5

Управління Держпраці у Одеський області опублікувало роз’яснення, яке повністю збігається з січневими рекомендаціями роботодавцям від експертів команди «MCFR: Кадри»

Чи вести військовий облік працівників з інвалідністю

У січні 2022 року експерти розповіли користувачам системи «Expertus: Кадри» чи мають працівники з інвалідністю перебувати на військовому обліку та які записи у військово-облікових документах свідчать про ступінь придатності працівника до військової служби. Адже інвалідність, встановлена працівнику, ще не дає підстав автоматично вважати його непридатним до військової служби.  

Як працюватиме МСЕК в умовах воєнного стану

На військовий облік ставлять громадян, придатних за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил (абз. 1 п. 18 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженим постановою КМУ від 07.12.2016 № 921). 

Придатність за станом здоров’я до військової служби призовників та військовозобов’язаних визначає військово-лікарська експертиза (п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони від 14.08.2008 № 402; далі — Положення № 402). 

За результатами медичного огляду військово-лікарська комісія прийме одне із рішень щодо військовозобов’язаного: 

  • придатний до військової служби; 
  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; 
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. 

Підстава — пункт 20.3 Положення № 402. 

Не ведуть військовий облік тільки тих працівників, непридатних до військової служби, яких територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виключив з обліку за станом здоров’я. Вони більше не військовозобов’язані. 

експерт MCFR Кадри,
за матеріалами Держпраці та системи 

«Expertus: Кадри»

Любі читачі, з першого дня війни команда MCFR Кадри продовжує надавати професійну підтримку, публікувати роз’яснення про роботу в умовах воєнного стану. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете

передплатити наш електронний журнал «Кадровик-01» або систему «Expertus: Кадри»

.
logo