Призупинення трудового договору без згоди працівника: чи правомірно

8 квітня 2022
23559
Середній бал: 5 із 5

Роз’яcнення керівника групи експертів MCFR Кадри Ольги Догадіної

Призупинення трудового договору без згоди працівника: чи правомірно

Незгода працівника не впливає на право роботодавця призупинити дію трудового договору, якщо причина призупинення — неможливість роботодавця надати роботу, — пояснила Ольга Догадіна в консультації для системи Expertus: Кадри.

Як оформити призупинення трудових договорів

Про призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб. Так скеровує ч. 2 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

При цьому Закон № 2136 не вимагає згоди іншої сторони призупинити дію трудового договору. Достатньо одній стороні, приміром, роботодавцю прийняти таке рішення та повідомити про це працівника. Відповідь працівника, що він не згоден із таким рішенням, підтверджує факт ознайомлення з рішенням роботодавця призупинити з ним дію трудового договору. Тож роботодавець дотримав норми Закону № 2136.

Редакція порталу «Кадровик-01»

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Expertus: Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Відновлюємо економіку України разом ????????

logo