Норма робочого часу для держслужбовців в період воєнного стану

14 квітня 2022
14768
Середній бал: 5 із 5

Чи збільшується для державних службовців тривалість робочого дня та робочого тижня у зв’язку з прийняттям цього Закону № 2136-IX?

Норма робочого часу для держслужбовців в період воєнного стану

Із 24 березня 2022 року діють норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі – Закон).

Виробничий календар — 2022 для «п’ятиденки» на час воєнного стану

Зокрема Закон встановлює, що нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень.

Водночас Держпраці скеровує, що тривалість робочого дня та тижня державного службовця протягом воєнного часу не збільшується.

Тривалість робочого часу держслужбовця становить 40 годин на тиждень та для держслужбовців установлюється 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями (ст. 56 Закону України «Про державну службу»).

Важливо! Для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань держслужбовці, для яких законом не передбачено обмежень щодо роботи, на підставі наказу (розпорядження) керівника держслужби, про який повідомляється профспілка (за наявності), зобов’язані з’явитися на службу і працювати понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Expertus: Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Відновлюємо економіку України разом ????????

logo