Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Роз’яснення Мінсоцполітики про скасування надбавок та права на пенсiю за вислугу рокiв для працівників у сфері освiти, охорони здоров’я, культури

  • 23 лютого 2015
  • 412

Міністерство соціальної політики України в листі від 31.12.2014 № 1661/13/84-14 розглянуло звернення профспілкових організацій щодо скасування надбавок за вислугу років, права на пенсiю за вислугу років, скасування фiнансування за рахунок коштiв Фонду соцiального страхування з тимчасової втрати працездатностi оздоровлення дiтей в дитячих оздоровчих закладах, придбання новорiчних подарункiв дітям,а також питання розмiру допомоги по тимчасовiй непрацездатностi

Міністерство соціальної політики України в листі від 31.12.2014 № 1661/13/84-14 розглянуло звернення профспілкових організацій щодо скасування надбавок за вислугу років, права на пенсiю за вислугу років, скасування фiнансування за рахунок коштiв Фонду соцiального страхування з тимчасової втрати працездатностi оздоровлення дiтей в дитячих оздоровчих закладах, придбання новорiчних подарункiв дітям,а також питання розмiру допомоги по тимчасовiй непрацездатностi.

Щодо скасування надбавок за вислугу рокiв, доплат за виконання обов’язкових видiв педагогiчної роботи, науковi ступенi та вченi звання

Законом України вiд 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змiн та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких законодавчих актiв України» передбачено приведення положень законодавчих актiв, якi визначають правовi, органiзацiйнi та фiнансовi засади функцiонування i розвитку окремих галузей бюджетної сфери (освiти, культури тощо) стосовно права на певнi виплати працiвникам цих галузей до норм Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату працi», оскiльки вiдповiдно до статтi 8 зазначеного Закону умови та розмiри оплати працi працiвникiв установ та органiзацiй, що фiнансуються з бюджету, визначає Кабiнет Мiнiстрiв України.

Крiм того, зазначене вiдповiдає основним принципам Концепцiї удосконалення оплати працi працiвникiв бюджетної сфери, затвердженої розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.01.2011 № 29-р.

Щодо скасування права на пенсiю за вислугу рокiв

Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування» збережено всi умови призначення пенсiй на пiльгових умовах, якi були передбаченi Законом України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсiйне забезпечення», в тому числi за вислугу рокiв. При цьому розмiр пенсiї обчислюється згiдно iз Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування» (ст. 27, 28).

На сьогоднiшнiй день працiвники бюджетної сфери (освiти, охорони здоров’я, культури) мають право на призначення пенсiї за вислугу рокiв за наявностi вислуги вiд 25 до 30 рокiв, незалежно вiд вiку.

Пропозицiй щодо скасування на сьогоднi права на пенсiю за вислугу рокiв Мiнсоцполiтики не розглядає.

Щодо скасування фiнансування за рахунок коштiв Фонду соцiального страхування з тимчасової втрати працездатностi оздоровлення дiтей в дитячих оздоровчих закладах, придбання новорiчних подарункiв дiтям

На виконання Закону України вiд 27.03.2014 № 1166 «Про запобiгання фiнансової катастрофи та створення умов для економiчного зростання в Українi» частку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, що надходить до Фонду, зменшено з 5,7410% до 5,2397%.

Законом України вiд 31.07.2014 № 1622 «Про внесення змiн до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рiк» з рахункiв Фонду вилучено 600 млн. гривень, що додатково зменшило витратну частину бюджету Фонду.

Для збалансування за таких умов бюджету Фонду правлiнням Фонду було зменшено асигнування на виплату матерiального забезпечення, на оздоровчi заходи, в тому числi припинено фiнансування позашкiльного обслуговування.

Водночас Мінсоцполітики звертає увагу, що витрати Фонду на придбання дитячих новорiчних подарункiв є витратами нестрахового характеру, оскiльки не пов’язанi iз наданням матерiального забезпечення та соцiальних послуг у разi настання страхового випадку.

Щодо розмiру допомоги по тимчасовiй непрацездатностi

Зменшенi до 50–80% середньої заробiтної плати розмiри допомоги по тимчасовiй непрацездатностi вiдповiдатимуть нормам Європейського кодексу соцiального забезпечення, Конвенцiї МОП про мiнiмальнi норми соцiального забезпечення № 102, якими визначено, що такий розмiр має становити не менше 45–50% заробiтку особи. Як свiдчить досвiд європейських країн, виплати у разi тимчасової непрацездатностi становлять вiд 25% середнього заробiтку у першi днi тимчасової непрацездатностi до 80% у подальшому.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю