Працівник виїхав в іншу місцевість чи за кордон: як продовжити трудові відносини?

21 квітня 2022
14497
Середній бал: 5 із 5

Подальший алгоритм дій залежить від багатьох факторів, оберіть оптимальний варіант для підприємства та працівника

Працівник виїхав в іншу місцевість чи за кордон: як продовжити трудові відносини?

Насамперед працівнику необхідно поінформувати роботодавця про поважні причини невиходу на роботу, зокрема, переїзд за кордон або евакуацію у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю, що пов’язана з бойовими діями.

Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом

Якщо працівник має можливість виконувати роботу дистанційно, нехай напише заяву про виконання посадових обов’язків дистанційно.

Якщо дистанційна робота неможлива, можна написати заяву на переведення до іншої місцевості.

Також можна написати заяву на відпустку (щорічну, соціальну або без збереження заробітної плати). ГУ Держпраці в Одеській області нагадує, що відпустка без збереження заробітної плати з початку воєнного стану може надаватися без обмеження строком, тобто, до кінця війни.

Крім того, за рішенням роботодавця може бути запроваджено простій. Держпраці наголошує, що під час простою працівнику оплачується не менш як 2/3 заробітної плати.

Якщо неможливі усі вищезазначені дії, то можна призупинити дію трудового договору. У такому разі за працівником зберігається робоче місце, але заробітна плата не виплачується.

Нагадуємо, що заяву під час воєнного стану можна надіслати за допомогою будь-яких інформаційно-комунікаційних технологій

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01»

або експертно-правову систему «Expertus: Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна ????????
logo