Звільнення під час воєнного стану без відпрацювання: коли правомірне

2 травня 2022
24092
Середній бал: 5 із 5

В мирний час працівник має повідомити роботодавця про звільнення за два тижні до нього. Чи має працівник заздалегідь повідомляти про намір розірвати трудовий договір в умовах воєнної агресії на території України?

Звільнення під час воєнного стану без відпрацювання: коли правомірне

Стаття 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ скеровує: у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві. Виняток — примусове залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Expertus: Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!
logo