Заробітна плата під час призупинення трудового договору: зберігається чи ні

10 травня 2022
10427
Середній бал: 5 із 5

Зарплатню роботодавець не виплачує, але працівник має право на відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат

Заробітна плата під час призупинення трудового договору: зберігається чи ні

В період призупинення трудового договору (у порядку передбаченому статтею 13  Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136) роботодавець не забезпечує найманого працівника роботою, яку той повинен виконати відповідно до трудового договору, тож і зарплатня не зберігається.

Відділ кадрів в умовах воєнного стану: оптимальні рішення в правовому полі

Водночас за працівником зберігається робоче місце. Крім того, працівник має право на відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору  у повному обсязі (ч. 3 ст. 13 Закону № 2136). Виплата усіх витрат з такої компенсації покладається на державу-агресора, що здійснює військову агресію проти України.

Джерело: ГУ Держпраці в Одеській області

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% 

журнал «Кадровик-01»

або експертно-правову 

систему «Expertus: Кадри»

чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!
logo