• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Комітет з питань науки і освіти рекомендує поліпшити умови оплати праці наукових та науково-педагогічних працівників

Комітет з питань науки і освіти рекомендує поліпшити умови оплати праці наукових та науково-педагогічних працівників

16 лютого 2015 103
Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до Прикінцевих положень Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» щодо поліпшення умов оплати праці наукових та науково-педагогічних працівників (реєстр. № 1914-1 від 04.02.2015)

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до Прикінцевих положень Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» щодо поліпшення умов оплати праці наукових та науково-педагогічних працівників (реєстр. № 1914-1 від 04.02.2015).

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що внесення законопроекту обумовлено необхідністю вирішити питання оплати результатів праці наукових і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ.

Проектом пропонується дозволити керівникам вищих навчальних закладів і наукових установ у разі перевищення рівня заробітної плати наукових і науково-педагогічних працівників понад встановлений максимальний розмір виплачувати різницю між встановленим максимальним розміром і фактичним рівнем заробітної плати за рахунок спеціального фонду бюджету установи.

Народні депутати звернули увагу на те, що відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» максимальна заробітна плата для наукових і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ обмежена сімома розмірами мінімальної заробітної плати.

У виступах зазначалося, що традиційно найбільш кваліфікованими працівниками у системі освіти вважаються особи, які мають науковий ступінь доктора наук і наукове звання професора. З урахуванням того, що вищий навчальний заклад донедавна міг самостійно вирішувати питання про встановлення доплат до посадових окладів за рахунок власних надходжень у попередній період вдалося дещо поліпшити матеріальне становище цієї категорії працівників вищої школи.

Комітет вважає, що обмеження максимального розміру заробітної плати видатних, визнаних державою і світовою академічною спільнотою вчених, сімома мінімальними зарплатами, позбавлення права керівників вищих навчальних закладів і наукових установ проводити доплати за науковий ступінь, за наукове звання, за складність і напруженість роботи, за високі досягнення в роботі, за виконання особливо важливої роботи, за почесні звання тощо суттєво знижує заробітну плату, і фактично зрівнює оцінку їхньої праці з особами, які тільки розпочинають науково-педагогічну чи наукову діяльність, нівелює мотивацію до наукового пошуку і високоефективної наукової і науково-педагогічної роботи, не сприяє підвищенні якості вітчизняної освіти і науки.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×