Переселенець може звільнитись з попереднього місця роботи за допомогою центру зайнятості

12 травня 2022
6824
Середній бал: 5 із 5

Щоб припинити трудовий договір в односторонньому порядку, внутрішньо переміщена особа подає до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця

Переселенець може звільнитись з попереднього місця роботи за допомогою центру зайнятості

Внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не мала можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) за угодою сторін (ч. 1 ст. 36 КЗпП) або з власної ініціативи (ст. 38, 39 КЗпП) через те, що не має можливості продовжувати роботу за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання, має право його припинити в односторонньому порядку. Для чого подає до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця (абз. 2 ч. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII). 

Датою припинення трудового договору вважатимуть наступний день після подання такої заяви. 

Центр зайнятості повідомить: 

  • роботодавця — будь-якими засобами комунікації, у т. ч. електронними; 
  • територіальний орган ПФУ; 
  • територіальний орган ДПС. 

Таким чином ВПО, які не розірвали трудові відносини, також зможуть зареєструватися в центрі зайнятості в якості безробітних за особистою заявою. 

Такі зміни відбулися завдяки Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220, який почав діяти 07 травня 2022 року. 

Олена Петровська

,
експерт MCFR: Кадри

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Expertus: Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!
logo