Уряд розширив перелік осіб, які зможуть отримувати грошову допомогу від міжнародних організацій

18 травня 2022
24754
Середній бал: 5 із 5

Статус ВПО для отримання такої допомоги – не обов'язковий.

Уряд розширив перелік осіб, які зможуть отримувати грошову допомогу від міжнародних організацій

Уряд ухвалив рішення, яке забезпечує можливість поширити додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців територій, які окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій.

Це рішення передбачає, що додаткові грошові виплати міжнародними організаціями можуть також надаватись особам, які не мають і не мали статусу ВПО, але проживають:

  • у деокупованих населених пунктах,
  • у населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій або постійних обстрілів,
  • у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Наприкінці травня з'явиться можливість подати заявку на отримання таких грошових виплат через інформаційну платформу єДопомога.

Прийняття на роботу ВПО: зауваги для роботодавців від Мін'юсту у

Дані, які необхідно буде зазначити у заявці, верифікуватимуться на основі даних з держреєстрів. Верифіковані заявки передаватимуться міжнародним організаціям, які прийматимуть рішення щодо виплат на основі пріоритетності вразливих категорій отримувачів та наявності коштів для здійснення таких виплат.

Крім того, вказаним рішенням Уряду забезпечується можливість отримати паперовий варіант довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи для тих людей, які подавала заяви через Дію. Оскільки були випадки, коли через невірно вказані дані внутрішньо переміщені особи не могли отримати виплату допомоги на проживання, то передбачена можливість коригування помилок у даних, які надаються ВПО. Завдяки уточненню даних можна буде перерахувати розмір допомоги на проживання, наприклад, якщо людина спершу не вказала, що вона є особою з інвалідністю та отримала 2000 гривень на місяць замість 3000 гривень.

Виплачувати допомогу на проживання продовжать переміщеним особам, які подали заявку про знищене або пошкоджене житло до 20 травня поточного року, або які в будь-який час підтвердять відповідний факт документам, виданими органами місцевого самоврядування.

Джерело: Мінсоцполітики

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Expertus: Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!
logo